2020’de En Çok Satan 7 Yabancı Roman


Gelişen teknoloji ile birlikte artık insanların okuma oranı eskiye oranla çok daha üst seviyelere çıkmıştır. Önceden insanlar bilgiye ya da bir başka deyişle kitaplara kolay bir şekilde ulaşamazken günümüzde D&R gibi kurumlar sayesinde istenilen kitabı kolayca ulaşmak mümkün olur. Biz de sizin için bu içerikte 2020 yılında en çok satan 7 yabancı romana yer verdik.

Simyacı Paulo Coelho 

Paulo Coelho’nun yazmış olduğu Simyacı kitabını anlatacak olursak bu içerikte başka bir şey yazamayabiliriz. Ancak kısa bir özet geçecek olursak iyi bir yazarı tanımanın en iyi yöntemi romanlarında oluşturmuş olduğu kurgu olarak bilinir. İşte Paulo Coelho bunu çok iyi bir şekilde becerip Simyacı kitabı ile birlikte dünyanın 70 ülkesinde basılmış olan bir esere hayat vermiştir. Konu bakımından günümüze fazla uzak olmayan bir zamanda geçen bu eser bir gencin kendisini keşfetmesi ve var olan efsanevi güçlerden haberdar olmasını işliyor.

George Orwell Hayvan Çiftliği

Bir başka efsanevi roman arasında yer alan Hayvan Çiftliği herkesin okuması gereken nadir kitaplar içerisinde bulunur. Oldukça aykırı bir yazar olduğu için George Orwell Tıpkı 1984 kitabında olduğu gibi bu kitabı da çıktığı günden itibaren bayağı ses getirmiştir. Neredeyse herkesin kütüphanesinde yer alan ve 2020 yılı içerisinde en çok satan 7 yabancı roman içerisinde bulunan Hayvan Çiftliğine mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Şeker Portakalı Jose Mauro De Vasconcelos

Son zamanlarda oldukça popülerleşen ve herkesin İnstagram hikayelerinde görmeye başladığımız Şeker Portakalı üstatlar tarafından da okunması tavsiye edilen kitaplar içerisinde bulunur. Oldukça gerçekçi olan anlatımı ve duyguların önüne çıktığı kesirleri ile Şeker Portakalı sizin de kütüphanenizde yer alması gereken eserler içerisinde bulunur.

Bilinçaltının Gücü Joseph Murphy

Roman değil de daha çok kişisel gelişim kitabı kategorisinde bulunan bilinçaltının gücü anlatımı ile romanlara çok benziyor. Alışılmış olan ve birbirinden aykırı kişisel gelişim tavsiyeleri veren kitaplar yerine Bilinçaltının Gücü bilimsel çalışmalara ve somut delillere dayanıyor. Bu listede yer almasının nedeni ise hem Türkiye’de 2020 yılı içerisinde en çok satanlar listesine girmesi hem de herkesin fayda göreceği bir eser olmasıdır.

İyi Hissetmek David Burns

 

Kişisel gelişim kategorisinde yer alan ve Türkiye’de 2020 yılı içerisinde en çok satan eserler arasında bulunan bir diğer kitap da İyi Hissetmek oluyor. Tıpkı Bilinçaltının Gücü gibi bu kitap da aslı astarı olmayan yöntemlere dayanmak yerine somut deliller ile sizlerin karşısına çıkıyor. Bu nedenle İyi Hissetmek için neler yapıp nasıl düşünmemiz gerektiğini bizlere oldukça iyi bir şekilde anlatan bu kitabı herkesin okumasını tavsiye ederiz.

Satranç Stefan Zweig 

 

Kısa öyküler ve kurgu konusunda üstat olarak nitelendirilen Stefan Zweig yazmış olduğu kitaplar ile birlikte birçok kişiye okuma alışkanlığı kazandırmıştır. Özellikle gerçekçi anlatımı, mükemmel olay örgüsü ve romanda yer alan karakterleri doğru seçimi ile Satranç 2020 yılında en çok satılan kitaplar arasına girmeyi başarmıştır. Üstelik sadece 2020 yılında değil neredeyse çıktığı dönemden itibaren her yıl en çok okunan kitaplar arasında kendisine yer bulmuştur. Biz fazla övmeden okumanızı tavsiye ederek sizi Satranç gibi bir yapıt ile baş başa bırakalım.

İknanın Psikolojisi Robert Cialdini

Türkiye’de en çok satan kitaplar arasında her zaman girmeyi başaran İknanın Psikolojisi kişisel gelişim kategorisinde yer alıp herkesin merak ettiği eserlerden birisidir. Kısa bir şekilde özetleyecek olursak İknanın Psikolojisi evet yanıtını alma ve hedeflerine ulaşmak isteyen kişilerin nasıl bir iletişim yöntemi izlemesi gerektiğini mükemmel bir şekilde anlatıyor.

Romanlar ve kişisel gelişim kitaplarından oluşan ve de neredeyse her yıl en çok satan yabancı kitaplar içerisine giren bu eserlere siz de D&R aracılığı ile kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.


Bu içeriğe senin tepkin?

eğlendim eğlendim
166
eğlendim
güldüm güldüm
66
güldüm
şaşırdım şaşırdım
300
şaşırdım
beğendim beğendim
200
beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir