Dünya’nın En Tuhaf 7 Ülke Sınırı


Asya’da, Afrika’da ve Avrupa’da sınır yapısının direkt olarak karışık çizimler nedeniyle değiştirildiği bölgelerin en tuhaf olanları sıralandı.

7-İspanya – Fas

İspanya’nın Fas ile olan sınırı, sadece bir alandan ibaret değil. Doğal olarak bu durum, diplomatik anlaşmaların zorunlu hale gelmesine yol açıyor.

6-İspanya – İngiltere

İspanya’nın ve İngiltere’nin bölgesel olarak belirlenen birbirlerinin içlerindeki alanları da direkt olarak halkın Avrupa Birliği güvencesiyle korunmasını sağlıyor.

5-İspanya – Fransa

Fransa’nın ve İspanya’nın yaptığı anlaşmaya göre iki ülke arasındaki bir adanın yılın altı ayında İspanya’nın ve 6 ayında Fransa’nın olması sağlanıyor.

4-İspanya – Fransa

İspanya ile Fransa’nın yaptığı anlaşmaya göre, Fransa’nın içerisinde LLvia olarak belirlenen bölge, İspanya toprağıdır.

3-Hindistan

Hindistan’ın Siliguri Geçidi özellikle bölge yapısının değişmesiyle birlikte, Pakistan tarafından direkt olarak ayrılmıştır.

2-Umman – Birleşik Arap Emirlikleri

En iç kısımda Birleşik Arap Emirlikleri, dış kısımda Umman, onun dışında Birleşik Arap Emirlikleri ve çevresinde de Umman’ın toprağı bulunuyor.

1- Afganistan

Bölgesindeki siyasi karışıklıklar nedeniyle sürekli değişen Afganistan’ın Wakhan Geçidi, Çin ile arasında köprü vazifesi görmesi için belirlenmiştir.


Bu içeriğe senin tepkin?

eğlendim eğlendim
222
eğlendim
güldüm güldüm
113
güldüm
şaşırdım şaşırdım
381
şaşırdım
beğendim beğendim
244
beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir