Türkiye’nin Sanal Influencer’ı: Feride Yaycı


Gelişen teknolojiler sayesinde yapay zeka ve metaverse kullanımları artmaya başladıkça sanal influencer modelleri de sosyal medyada yerini almaya başladı.

Gerçek olmayan bir karakterin Instagram ve Tiktok üzerinde kendi kitlesini oluşturması, dünya genelinde artış gösteren bir ilgiye sahip.
Yeni keşfettiğimiz ve aktif olarak paylaşımlarına devam eden “@ferideyayci” geliştirilmiş karakteristik özellikleri ile Instagram, Tiktok, Twitter gibi sosyal medya platformlarında  içerikleriyle ilgi odağı olmayı başarmış görünüyor.

83 yaşında moda tutkunu, teknoloji meraklısı, seyahat etmeyi ve müzik dinlemeye yönelik kişiliği ile dikkat çekiyor.
Genellikle karakterin yüzüne odaklanmış bir yapay zeka oluşumu olan Feride Yaycı, gittiği yerleri, giydiği kıyafetleri ve meraklısı olduğu oyunları paylaşan bir sanal influencer olarak içerik üretiyor. Artık bilim, mühendislik ve yapay zeka alanlarındaki yenilikçi  gelişmeler sayesinde uçuk bir düşünceden potansiyel bir sanal gerçekliğe kavuşmuş durumda.

 

@ferideyayciYıllar su gibi akıyor;)♬ orijinal ses – Feride Yaycı

Feride Yaycı, 83 yaşına rağmen teknolojiden kopmamış ve yenilikleri her kitleye ulaştırmayı kendine amaç edinmiş bir karakter.  Yapmış olduğu paylaşımlarda da gördüğümüz gibi gezmeyi sevmesi ve moda tutkusu vazgeçilmezleri arasında gözüküyor.

Feride’nin ilerleyen zamanlarda takipçi sayısının ne olacağı ve yapacağı paylaşımları merakla bekliyoruz.

#virtualinfluencer #aihuman

Instagram: @ferideyayci
Tiktok: @ferideyayci
Twitter: @ferideyayci

Sanal Influencer pazarında dünyada ki gelişmeleri görünce Türkiye’de bu şekilde aktif bir Sanal Influencer görmek güzeldi.


Bu içeriğe senin tepkin?

eğlendim eğlendim
383
eğlendim
güldüm güldüm
245
güldüm
şaşırdım şaşırdım
159
şaşırdım
beğendim beğendim
361
beğendim

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir