Dünya’nın En Zor 7 Hastalığı


Advertisements 1

  1. Ağaç Hastalığı (Ağaç Sendromu Hastalığı)

Ağaç hastalığı olarak bilinen nadir görülen rahatsızlık bir tür deri hastalıklarından biridir. Ellerde ve ayaklarda oluşan bu rahatsızlık ilerledikçe kişi bir süre geçtikten sonra ellerini ve ayaklarını kullanamaz hale geliyor.

  1. Elefantiyasiz (Fil Hastalığı)

Fil hastalığı tropikal bölgelerde görülen bir tür nadir hastalıklardandır. İnsan vücuduna ipliksi solucanların larvaları ve sivrisinekler tarafından insanlara bulaşan bir hastalıktır.

  1. Progeria (Erken Yaşlanma Hastalığı)

Erken yaşlanma hastalığı dünya üzerinde 8 milyonda 1 görülen nadir hastalıklardandır. Maalesef ki hastalığın tedavisi yoktur.

Advertisements 2
  1. Baloncuk Hastalığı

Baloncuk hastalığı dünya üzerinde sadece bir kişide görülmektedir. Bir tür deri hastalığıdır ve tedavisi yoktur.

  1. Sirenomelia (Deniz Kızı Hastalığı)

Deniz kızı hastalığı doğuştan bebeklerin bacaklarının birleşik olarak dünyaya gelmesidir. Çok nadir rastlanan bu hastalıkla doğan bebekler kısa bir süre sonra maalesef hayatını kaybediyor.

  1. Porfiria (Vampir Hastalığı)

Vampir hastalığı vücutta enzim bozukluyu veya eksikliğinden meydana gelmektedir. Vampir hastalığı olan insanlar ışığa karşı duyarlıdır. Güneşe çıktıklarında vücutlarında yanıklar meydana gelir.

  1. Hematidrosis (Kan Ağlama Hastalığı)

Kan ağlama hastalığı kendiliğinden ya da tedavi yoluyla geçebilen bir hastalıktır. Sebebi bazı insanların kılcal damarlarının hassas olmasıdır. Bazı duygusal anlarda kılcal damarlar gerilerek çatlayabilir.

Advertisements 3


Bu içeriğe senin tepkin?

eğlendim eğlendim
333
eğlendim
güldüm güldüm
233
güldüm
şaşırdım şaşırdım
134
şaşırdım
beğendim beğendim
33
beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir