Adım Adım: Kontakt Lenslerin Uygulanması


  1. Lensi Hazırlayın

Lensi paketinden çıkarın ve takmak istediğiniz gözün diğer parmak ucuna yerleştirin. Lensinizin doğru konumda olduğundan emin olun, çanak şeklinde olmalıdır. Lens, daha kolay uygulama için parmağınızın ucunun düz kısmına oturmalıdır.

  1. Lensi İrisinizin Üzerine Yerleştirin

Orta parmağınız alt göz kapağında ve işaret parmağınız kirpiklerinizi kaşınıza değecek şekilde gözünüzü açık tutun. Sağ göz için, sağ elinizi açık tutmak için sağ elinizi kullanın ve sokmak için sol elinizi kullanın. Sol gözünüz için tekrarlayın.

  1. Lensi Yerleştirin Ve Ortalayın

Lensi uygularken, üst göz kapağınızı hareket ettirmemeye veya göz kırpmamaya çalışarak aynanın tam karşısına bakın. Lens yerine oturduğunda, lensin oturması için birkaç saniye bekleyin, ardından rahatça oturması için sola, sağa, yukarı ve aşağı bakın. Son olarak parmağınızı göz kapağınızdan yavaşça çekin ve gözünüzü yavaşça kapatın.

  1. Konfor İçin Ayarlayın

Rahat oturmuyor gibi geliyorsa hava kabarcığı olabilir. Parmağınızı merceğin ortasında tutarak, altında kalmış olabilecek havayı çıkarmak için biraz hareket ettirin, böylece mercek göz kürenizin şekline tam olarak oturur. Ayrıca gözünüzü kapatabilir ve lensi irisin merkezine hareket ettirmek için parmak ucunuzla göz kapağınıza hafifçe masaj yapabilirsiniz. Lensiniz hala rahat hissetmiyorsa çıkarın, solüsyonla temizleyin, gözlerinizi dinlendirin ve 1. adıma dönün.


Bu içeriğe senin tepkin?

eğlendim eğlendim
503
eğlendim
güldüm güldüm
311
güldüm
şaşırdım şaşırdım
190
şaşırdım
beğendim beğendim
78
beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir