Bronzlaşan Cildi Rahatlatma Yolları


Advertisements 1

Bronzlaşan cildi rahatlatma yolları incelenirken özellikle doğal içeriklerin kullanımının son senelerde ciddi manada yaygınlaştığı fark ediliyor. Bronzlaşan cildi rahatlatmak için harika formüller oluşturuluyor. Bu içerikleri oluşturan maddelere karşı bir alerjiniz olup olmadığını yakından kontrol etmeniz önerilmektedir. Özellikle tüm cilde uygulamadan önce bileğin iç kısmına uygulayarak herhangi bir alerji olup olmayacağını test etmek sizin için daha sağlıklı sonuç verecektir.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Bronzlaşan cildin en temel sorunlarının başında kesinlikle gerginlik ve kuruluk gelmektedir. Bu gergin ve kuru hissiyatın ortadan kaldırılması için en sevilen içeriklerin başında Hindistancevizi yağı gelir. Yumuşacık bir tene sahip olurken aynı zamanda tüm nem dengesinin sağlanması ve mis gibi bir kokunun da bedeninize hakim olması için harika bir şans verecektir. Kullanmış olduğunuz bu yağın %100 doğal ve orijinal olmasına da dikkat edilmelidir.

Advertisements 2

Bronzlaşan Cilde Yoğurt Kullanmak Şehir Efsanesi Mi?

Bronzlaşan cildin görünümü kusursuz olsa da özellikle gergin hissiyat ve tahriş nedeni ile zaman zaman acı verebilmektedir. Bu tür bir sorun meydana gelmemesi için yoğurt da kullanabilirsiniz. Bu aşamada hazır yoğurtların kullanılması tavsiye edilmektedir. Bir krem görevi gören yoğurt hem acısını alma hem de gerginliği gidermede büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Bu aşamada acının giderilmesi için en azından birkaç gün boyunca uygulanması tavsiye edilmektedir. Tabi ki cildinizde açık sulu yaralar ve güneş lekeleri oluştuysa bunun için daha tıbbi bir önlem almak daha verimli olacaktır.

Bronzlaşan Cildi Rahatlatma Yolları

Bronzlaşırken Koruma Faktörlü Krem Kullanmaya Dikkat!

Bronzlaşan cildi rahatlatma yolları aranırken bunun en temel yollarının başında sağlıklı korunarak bronzlaşma gelmektedir. Kişilerin cilt sağlıklarını korurken bronzlaşmaları mümkün. Bronzlaşmaya yardımcı olan ve aynı zamanda cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyan kremlerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Bu aşamada UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan ve aynı zamanda uzun ömürlü sağlıklı bronzlaşma sağlayan kremler kullanılmalıdır. Kısa vadeli hızlı bronzlaşmalarda ciltte oluşan karamel renk görüntünün sadece birkaç gün içerisinde silinip gideceğini bilmelisiniz. Soyulmalar ile beraber ciltte yama yama bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bu tür aksaklıklar yaşanmaması için cilt sağlığınızı koruma konusunda çok hassas davranmanız tavsiye edilir.

Advertisements 3


Bu içeriğe senin tepkin?

eğlendim eğlendim
235
eğlendim
güldüm güldüm
714
güldüm
şaşırdım şaşırdım
434
şaşırdım
beğendim beğendim
204
beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir