Yazın Yapılacak Kültür Gezileri


Yazın kültür gezisi yapmak çok alışıldık bir fikir olmasa dahi deniz turizminden hoşlanmayan kişiler için ideal seçeneklerdendir. Özellikle kültür turizmi yapılan alanların yazın daha sakin olduğu düşünülürse oldukça verimli bir süreç olacaktır! Makul fiyata ülkemizin en nadide köşelerini ziyaret etme fırsatını yakalayacaksınız!

Safranbolu’ya Bir Şans Verin!

Safranbolu eski Türk evleri denildiği zaman akla gelen en temel mekanların başında gelmektedir. Eski Safranbolu evlerinin içeriği zaten bir müze örneği gibi. Bu evlerin otele dönüştürülmüş olan versiyonlarında konaklayarak çok güzel zaman geçirebilirsiniz. Eski Safranbolu’nun merkezinde yer alan Osmanlı döneminden kalan caminin mimari eser bakımından harika bir örnek oluşturması da dikkat çekmektedir. Aynı zamanda doğal güzellikleri ile de son senelerin en sevilen ve en sık tercih edilen adreslerinden olacaktır.

Bursa Kültürün İlk Başkenti

Yazın yapılacak kültür gezileri alternatifleri incelendiği zaman birçok farklı uygarlığın izlerini taşıyan Bursa’nın kesinlikle gözden kaçırılmaması gerekiyor. Bursa özellikle Osmanlı İmparatorluğu için en önemli noktaların başında gelmektedir. Özellikle mimari eserler bakımından en zengin seçeneklerin başında gelir. Ulu Cami ve Yeşil Cami özellikle ziyaret edilmeye değer mekanlar arasında kendini göstermektedir. Bursa gastronomi bakımından da en sevilen ve rağbet gören şehirlerimiz arasındadır. Siz de kültür gezilerine ara verdiğiniz zaman Bursa’nın vazgeçilmez lezzetleri ile gezilerinizi canlandırabilirsiniz.

Yazın Yapılacak Kültür Gezileri

Konya Kültür Turizmi Konusunda Değeri Fark Edilmeyen Bir Şehir!

Yazın yapılacak kültür gezileri incelendiği zaman özellikle Konya’nın birçok kişi tarafından göz ardı edildiğini görüyoruz. Kültür turizminin en temel öğelerinin başında kesinlikle tarihsel mekanlar gelmektedir. Konya’nın bu konuda İç Anadolu’nun en zengin noktalarından biri olduğu görülüyor. Anadolu Selçuklu’nun başkenti olması hasebi ile bu devletin birçok farklı mimari eserini gözlemlemek de mümkün! Karatay Medresesi’nden İnce Minareli Medrese’ye kadar birçok tarihi alanı çok makul ücretler ödeyerek gezebilirsiniz. Aynı zamanda Mevlana Celaleddin Rumi’yi de ziyaret edebilirsiniz. Sadece kültür turizmi konusunda değil aynı zamanda özel yemekleri ile de dikkat çekmektedir. Kısıtlı bir bütçe ile tam manası ile doyurucu bir tatil yapmak isteyen kişiler için Konya’nın en sevilen seçeneklerden biri olacağını belirtmek gerekiyor.


Bu içeriğe senin tepkin?

eğlendim eğlendim
206
eğlendim
güldüm güldüm
124
güldüm
şaşırdım şaşırdım
430
şaşırdım
beğendim beğendim
203
beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir