En Popüler 5 Köpek


Köpekler insanların en iyi oyun arkadaşlarıdır aynı zamanda onları olası tehlikelerden korur. Köpekler sadık canlılar olduğu için onlara yapmış olduğunuz yardımı unutmazlar ve ömürleri boyunca sizlerle kalır. Köpekler sizlere her türlü arkadaşlık yaparlar aynı zamanda sizler için koruma iç güdüleri de yüksektir. Sahip olabileceğiniz en popüler 5 köpek şu şekilde sıralanabilir:

  • Kanişler
  • Alman Çobanları
  • Puglar
  • Golden Rottweiler
  • Papilonlar

Bu köpeklere sahip olmak aynı zamanda bir oyun arkadaşına sahip olmak gibidir. Köpekler kendilerini kızdırmadığınız zamanlarda hırçınlaşma olasılıkları düşüktür. Ancak tehlike duyuları uyarılırsa da aynı durum gerçekleşebilir. Köpek sahibi olmak ebeveyn duygunuzu da yükseltecektir ve onlara kendi çocuklarınızmış gibi muamele edeceksiniz. Sahip olmak istediğiniz bu köpekler hakkında bilmeniz gerekenler şu şekildedir:

Kanişler

Bu köpek türü akıllı ve sizi kolaylıkla dinleyen bir türdür. Görünüşü ile de çocukları korkutmaz ve oldukça naziktirler. Tüy dökme durumları pek yoktur. Bu türü eğitirken gösterdiğiniz tutarlılıklar kadar sizlerin sözünü dinler ve uslu durular. Tabiki her hayvana iyi muamele edilmesi gerekir ve bunun sonucunda da hayvanlar size o sadakati gösterir. Kanişler özellikle sert tavırlardan hoşlanmazlar ve aile için ideal bir köpek türüdür.

Alman Çobanları

Bu köpek türleri oldukça akıllı ve zekidir. Koku alma duyuları çok gelişkin olduğu için genellikle polis, jandarma gibi birimlerde memurlara yardımcı olurlar. İyi ve kibar muameleyle yapılan eğitimlerden sonra bu köpekler istenilen her şeyi yaparlar ve hızlı algılarlar. Aynı zamanda engelli insanlar için Alman Çobanları en ideal köpek türüdür.

Puglar

Kısa bir vücuda sahiptirler. Puglar bulundukları ortama hızlıca uyum sağlayabilirler. Oyun konusunda iyi olan bu köpek türü çocuklarla birlikte iyi vakit geçirilmesini sağlar.

En Popüler 5 Köpek

Golden Retriever

Bu köpekler spor yapmak, oyun oynamak sizlerle alışverişe gelmek gibi her türlü aktiviteyi enerjileri bitmeden yapabilirler. Oldukça oyuncu ve duygusal bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle evleriniz ve çocuklarınız için en sevimli dostlardır. İnsanlarla olan ilişkisi iyidir. İlgi gördüğü her ortamı öğrenmeye çalışır ve onu severler.

Papillonlar

oyuncak gibi küçük köpek türüdür. İyi bir eğitim ile uslu duran ve sizleri yormayan yapısı vardır. Tabiki her köpeğin bakıma, eğitime ve sevgiye ihtiyacı vardır. Bu köpek türleri sahipleri dışında herkesle hemen dost olabilirler. Uzun süre uyanık kalabilme özellikleriyle bekçi olarak bekleyebilirler.

Tüm köpekler ilgi ve şefkatle sahipleri için her şeyi yaparlar. Sadık olan bu canlıların bakımlarının ve ihtiyaçlarının yapılması önemlidir. Onların da bir insan gibi bakıma ihtiyaçları vardır ve bunların düzgün yapılmaması doğrultusunda hastalanırlar. Bu durum istenmez çünkü onlar sahiplerini yavrularını benimsedikleri kadar benimserler. Özellikle evde bebek olması köpekleri çok duygusal yapar ve sizin kadar onlarla ilgilenmek isterler. Bu durum özellikle Golden Retriever’ler için çok özeldir.


0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir