Evde Doğal Güneş Yağı Yapımı


Evde doğal güneş yağı yapımı sırasında kullanılan malzemelerin doğal ve oldukça kaliteli olduğundan emin olmalısınız. Cildinize uygulayacağınız her ürünün içerik kalitesinin yüksek seviyede olmasının sizin için öncelikli amaç olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde cildinizi koruyabilirsiniz. Aynı zamanda alerjik reaksiyonlara karşı da dikkatli olmalısınız. Evde hazırladığınız güneş kremini öncelikle bileğinizin iç kısmına uygulamalısınız. Herhangi bir tahriş ya da kızarıklık olursa sizin bu içeriklerden birine karşı alerjiniz olduğu ortaya çıkacak!

Evde Doğal Güneş Yağı Yapımı

Doğal Güneş Yağı Nasıl Hazırlanır?

Evde doğal güneş yağı yapımı sırasında takip etmeniz gereken adımlardan bazıları şunlardır;

  • Doğal güneş kremi hazırlarken özellikle Hindistan cevizi yağının kremin ana baz materyali olarak kullanılması gerekir.
  • Daha sonrasında içerisine kakao yağı eklemelisiniz. Bu şekilde bronzlaşma sürecinin daha hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi sağlanır.
  • Nemlendirme konusunda içeriği zenginleştirmek isteyen kişilerin bu karışıma zeytinyağı eklemesi de mümkündür. Bu şekilde içerik sizin için muhteşem bir hal alacaktır.

Siz de kısa bir süre içerisinde güneş kremi hazırlama konusunda verimli ve sorunsuz bir görsellik ortaya çıkartacaksınız! Bu harika güneş losyonu sayesinde karamel rengi göz alıcı bir cilde sahip olacaksınız.

Ne Kadar Sıklıkla Uygulanmalıdır?

Güneşe çıkmadan önce sürdükten sonra 2 saate bir tazelemeniz yeterli olacaktır. Bu içeriğin sadece bronzlaşmayı kolaylaştırma konusunda değil aynı zamanda derinizin nem seviyesinin oldukça yüksek seviyeye çıkması ve yumuşacık bir hal alması konusunda da size yardımcı olacağını eklememiz gerekiyor.

Hassas Ciltler Dikkat!

Tarifini vermiş olduğumuz içeriğin emel olarak bronzlaşma üzerine kurulu olduğunu bilmelisiniz. UVA ve UVB ışınlarından korunmak isteyen kişilerin bu konuda profesyonel şekilde hazırlanmış olan içeriklerden yana tercihini kullanması çok daha verimli bir sonuç ortaya çıkaracaktır. Hassas ciltler ile alakalı olarak özellikle tek seferde hızlı bronzlaşmaktan ziyade daha kademeli şekilde bronzlaşmanın daha verimli sonuç vereceğini ve daha sağlıklı olacağını eklemek gerekir. Kişilerin hızlı bronzlaşması durumunda özellikle aniden kızarma ve daha sonrasında da bronzlaşan derinin atılması sorunu ortaya çıkacaktır. Bu tür olasılıklara karşı tedbirli olmalısınız.


Bu içeriğe senin tepkin?

eğlendim eğlendim
217
eğlendim
güldüm güldüm
142
güldüm
şaşırdım şaşırdım
440
şaşırdım
beğendim beğendim
245
beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir