Evde Dondurma Nasıl Yapılır?


Advertisements 1

Evde dondurma nasıl yapılır; dondurmanın asıl rayihasını veren seçeneklerin başında kesinlikle salep gelmektedir. Salep son derece pahalı olduğu için son senelerde markaların bu ürün yerine salep aroma vericilerini kullandığını da eklememiz gerekiyor. Zaten son senelerde marketlerde satılan dondurmaların içeriğinin dondurmadan ziyade dondurulmuş kremşanti ile çok daha benzer konumda olduğunun da bildirilmesi gerekmektedir. Muhteşem içeriği yakalamak için ya kadim dondurmacıları tercih etmelisiniz ya da temiz içerikli şekilde evde dondurma üretimine geçmelisiniz.

Evde Dondurma Nasıl Yapılır

Evde Adım Adım Dondurma Yapımı

Evde dondurma nasıl yapılır; evde dondurma yapımı sırasında izlemeniz gereken adımları sizin için derledik.

  • Kullanmış olduğunuz sütün şeker ve salep özü ile karıştırılması gerekir. Kullanılan malzemelerin kalitesi sizin elde edeceğiniz dondurma kalite sonucunu da büyük ölçüde etkileyecektir.
  • Şeker oranını kendi damak tadınıza göre hazırlayabilirsiniz. Bu aşamada kıvam artırıcı olarak sentetik materyaller kullanmamalısınız.
  • Hazırlamış olduğunuz karışımı ısı ile temasa geçtiği zaman herhangi bir reaksiyon oluşturmayan bir buzluk kabına aktarmalısınız. Daha sonrasında belirli aralıklar ile robottan geçirmelisiniz.

Özellikle belirli aralıklar ile düzenli şekilde dondurmayı blenderdan geçirmek kıvam almasına neden olan asıl hamledir. Aksi takdirde bu adımı atlarsanız sorbe kıvamında bir dondurmaya sahip olacaksınız. Daha kıvamlı bir içeriğin hazırlanması için özellikle belirli aralıklar ile robottan geçirmek çok daha olumlu bir sonuç ortaya çıkartacaktır.

Advertisements 2

Dondurma Makineleri Süreci Kolaylaştırıyor

Pişirme aşamasının sonrasında robottan geçirme ve soğutma adımlarını tek bir haznede gerçekleştiren özel makineler de bulunmaktadır. Evinizde düzenli aralıklar ile dondurma tüketiliyor ise ve çocuklarınıza daha temiz içerikli ürünler sunmak isterseniz bu makinelere siz de bir şans verebilirsiniz. Elde edeceğiniz sonucun çok daha profesyonel olacağını bilin!

Dondurmanın Muhafazasına Dikkat!

Dondurmanın muhafaza edildiği alanda özellikle koku yayacak herhangi bir içeriğin bulunmaması gerekmektedir. Örneğin herhangi bir yemek ile bir arada buzluğa koyulması durumunda direkt olarak bu kokunun dondurmaya sinmesi söz konusu olabilmektedir. Dondurmanın muhafazası da en az dondurmanın içeriğinin geliştirilmesi kadar büyük önem arz etmektedir. Dondurmanın bulunduğu dolapta herhangi bir elektrik kesintisi sorunu yaşanmamasına da dikkat edin!

Advertisements 3


Bu içeriğe senin tepkin?

eğlendim eğlendim
334
eğlendim
güldüm güldüm
741
güldüm
şaşırdım şaşırdım
419
şaşırdım
beğendim beğendim
257
beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir