Gribi Geçirmek İçin Yapılacaklar


Kış aylarında herkesin sıklıkla yakalandığı gribal enfeksiyonlar kimi zaman kişiyi son derece ciddi bir şekilde etkilese de, kimi insan ufak tefek bitkisel çözümler ile bu hastalıktan sıyrılabilmektedir. Etkileri arasında; balgam, kuru öksürük, ateş, solum yolları enfeksiyonu, üşüme, halsizlik, baş ağrısı, titreme, kusma gibi etkileri bulunabildiğinden genellikle önce doktor muayenesi yapılarak, ciddi bir problem olup olmadığına bakılmalıdır. Ciddi bir sorun yok ise doktorun vermiş olduğu ilaçlar ile birlikte uygulanabilecek bir takım doğal yöntemler bulunmaktadır.

Adaçayı, Limon, Kekik ve Bol Miktarda Su!

Gribal enfeksiyonların en büyük savaşçısı olarak bilinen su ve limon bir araya geldiğinde C vitamini kaynağı yapısı ile vücudu onarırken, sıvı miktarını dengede tutmayı sağlamaktadır. Vücut ateşliyken terleyerek fazlasıyla sıvı kaybetmektedir ve bu insanı hasta hissettiren, halsizlik veren durumlar arasında yer almaktadır. bu sebeple gribal enfeksiyon ile savaş esnasında bol bol su içilmesi hasta kişiye tıbbi olarak da önerilmektedir. Adaçayı ve kekik ile yapılan gargara hasta kişinin solunum sıkıntısına yardımcı olma konusunda ilaç niyetine tekrarlanmalı ve balgam sökücü etkisinden yararlanılmalıdır. Ayrıca balgam söktürücü etkisiyle bilinen bir diğer bitki ise okaliptüs olarak bilinmektedir. Grip ile savaşırken hasta kişinin günde 3 litreden fazla su içmesi önerilmektedir. C vitamini açısından zengin içerikler ile beslenmesi bu hususta son derece önemlidir.

Et Suyu Tavuk Suyu Çorba Ve Bol Yeşillik!

Grip ile savaş konusunda en bilinen yöntemlerden biri olan Et suyuna ve tavuk suyuna çorba, hastalıklara karşı yanında limon ile tüketildiğinde son derece güçlü bir formüldür. Kişinin antioksidan dengesini koruma konusunda yardımcı olan bu kür sayesinde hastalıklara karşı güçlü bir bağışıklık sistemi ve direnç oluşturmak son derece olağandır. Çorbaların ve yemeklerin yanında yeşillik tüketilmesi önerilirken çorbanın içeriğinin sıvı olmasından ötürü vücudun sıvı ihtiyacını dengelediği bildirilenler arasında yer almaktadır. adaçayının demlenmesi ve ıhlamur çayı da kişinin vücuduna hem sıvı alımını desteklemiş olacak hem de öksürük, boğaz tahrişi gibi olumsuz hastalık etkileri ile savaşmakta yardımcı olacaktır.

Rahat Nefes Rahat Uyku Tuzlu Su, Nane Yağı, Nane Limon

Nefes darlığı gribal enfeksiyonların başlıca semptomları arasında yer almakta ve bunun yanı sıra göğüs darlığı ile birlikte gerçekleştiğinde kişinin sağlığında önemli ölçüde olumsuzluğa sebep olmakta ve yaşam kalitesini düşürmektedir. Tıkalı buruna tuzlu su ile temizlik işlemi yapmak son derece yaygın bir yöntemdir. Bunu yanı sıra nane yağı koklamak nefes darlığını gidereceği gibi, göğüs ve baş ağrılarını dindirmekte de çare olarak sunulmaktadır. Göğüste ki tıkanıklığı gideren bir diğer yöntem ise demleme çaylardır. Hibiskus, Hünnap, Ihlamur ve Nane limon kaynatıp içmenin göğüs darlığı konusunda son derece faydalı olduğu bitki bilimciler tarafından da sıklıkla bildirilmektedir.


0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir