Türk Parasının Daha Değerli Olduğu 4 Ülke


Dünya üzerinde küresel çapta ekonomik bir kriz yaşanıyorken, Türkiye’de yaşayan vatandaşlar, ülkelerinin para biriminin dünya üzerinde ki değerini de takip etmek istemektedir. Bu konuda borsa endeksleri incelenerek kesin bir kanıya varılabileceği gibi Türk Parasının Daha Değerli Olduğu 4 Ülke Arasında Ukrayna, Tayland, Gürcistan ve Moldova sıranın başında yer almaktadır. Peki bu ülkeler Avrupa ülkesi mi? Türk lirası orada ne kadar değerli?

Türk Parasının Değer Kazandığı Ülke Ukrayna!

Türkiye’den Ukrayna’ya yapılan seyahatlerdeki artışta; Ukrayna’ya vize ve pasaport zorunluluğunun bulunmaması oldukça etkili bir sebep olarak gösterilmektedir. Türkiye Ukraynalı turistlerin uğrak ülkesi olarak yer alırken aynı şekilde Ukrayna’da Türkler için hem daha ucuz hem de keyifli bir tatil imkânı olarak sunulmaktadır. Türk lirasının değerinin Ukrayna’da iki katına artması Türk vatandaşlar tarafından duyulduğundan beri özellikle kış turizmi açısından ve iş seyahatlerinde sıklıkla tercih edilmesine sebebiyet oluşturmaktadır.

Budist Tapınakları İle Meşhur Tayland!

Türk parasının en değerli olduğu ülkeler arasında ikinci sırada yer alan Tayland; Asya ülkeleri arasında en güzelleri arasında yer almaktadır. Kendine özgü mimari düzenlemeleri, kent yapılanması ve eğlence merkezleri ile unutulmaz bir tatil Tayland’da gerçekleştirilebilir.

Tayland bahtı denilen para birimi Türk lirasının iki katı değerinde olduğundan, Türkler tatil için sıklıkla tercih etmekte ve oldukça eğlenmektedir. Tayland’ın en meşhur unsurları arasında yemek kültürü ve plajlarının yanı sıra spa ve masaj merkezleri bulunmaktadır. Masajları ile ünlü Tayland’da rahatlatıcı dokunuşlar ile senenin bütün sıkıntısını orada bırakmak son derece mümkündür.

Sınır Komşusu Gürcistan’da Tatil Çok Daha Karlı!

Türklerin tatil yapmak için araştırma yaparken göz önünce bulundurdukları bir diğer seçenek olan Gürcistan’da Türk vatandaşları için son derece karlı ve oldukça kaliteli bir tatil imkânı sunmaktadır. Türk parasının en değerli olduğu ülkeler arasında 3. Sırada yer alan Gürcistan’da asgari ücret 750 Lari olarak belirlenmiştir ve bu Türk parasına karşılık olarak 4.965 Türk lirası yapmaktadır. Yeni çipli kimlik kartları ile giriş yapılabilen Gürcistan’da vize ve pasaport şartı koşulmadan Türklerin ülkeye giriş çıkış yapma imkânı bulunmaktadır. Gürcistan kültürel zenginlikleri ile ünlü son derece güzel bir ülkedir ve yeme içme kültürü son derece geniştir.

Kusursuz Şehir Planlaması ile Moldova!

Türk parasının en değerli olduğu ülkeler arasında 4. Olan Moldova’da Türk lirası oranın parası ile 1/1,05’tir. Bu da 2000 TL’nin Moldova parası ile 2050 TL olması anlamına gelmektedir. Yeme içme mekanlarında son derece uygun fiyatlar ile müşteriyi karşılayan, konaklama konusunda pahalılık bulunmayan ve pasaportsuz ulaşım sağlanabilen Moldova, habitatı ve kent mimarisi ile muazzam bir kent olarak göze çarpmaktadır. Avrupa Üyeliği bulunmasa da Moldova; Avrupa ülkelerini aratmayacak kadar huzurlu, temiz ve uygun fiyatlıdır.


0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir