Kıvırcık Saçlardan Kurtulma Rehberi (7 Mükemmel Tavsiye)


Gliserin Dolu Şampuan ve Saç Kremi Seçin

Her zaman sülfatsız formüller oluşturmaya özen göstersek de , bu maddeden kaçınmak özellikle kuruluğa ve elektriklenmeye eğilimli olanlar için yararlı olabilir . Saça nüfuz ederek ve onu içten dışa nemlendirerek elektriklenmeyle savaşmaya yardımcı olan gliserin açısından zengin ürünlere ulaşmak da yararlıdır .

Haftada En Az Bir Kez Derin Bakım Maskesi Kullanın

Ekstra hidrasyon artışı için haftada en az bir kez zengin, derin bakım maskesine ulaşın. Yüksek kaliteli bir saç maskesi, saçınızı yalnızca içten dışa nemlendirmekle kalmaz; ayrıca buklelerinizi ısı hasarı ve saç kırılmasının iki ana nedeni olan kırık uçlar gibi şeylerden korur .

Normal Saç Havlunuzu Atın

Islak saç en savunmasız durumunda olduğundan, yanlış havluyu kullanmak saçınızı kelimenin tam anlamıyla kırabilir. Sürtünmeye ve kırılmaya neden olabilecek pamuklu havlu kullanmak yerine pelüş bir mikrofiber havlu alın.

Saçınızı Kuruturken Fön Kullanın

Isıyla şekillendirme zarar verebilirken , kıvırcık saçlardan kurtulmak için fön makinenizden vazgeçmenize gerek yok . Saçınızı fönle kuruturken , saç tellerinize çarpan doğrudan ısı ve kuvvetli hava miktarını sınırlamaya yardımcı olması için bir d

ifüzör eki eklediğinizden emin olun. Bir difüzör ile fön çekmek, kuruturken saçlarınızın çok fazla savrulmasını önleyecektir. Bu daha az sürtünme ve dolayısıyla daha az elektriklenme yaratır.

İpek Bir Yastık Kılıfına Yatırım Yapın

İpek bir yastık kılıfı elektriklenme ve saç kırıklarıyla mücadelede çok şey yapabilir . Bunun nedeni, tıpkı pamuklu havlunuz gibi, standart pamuklu yastık kılıfının da saç tellerinizi çekip sürtünme yaratarak geceleri savurup dönmenize neden olarak sabahları elektriklenme, kırılma ve dolaşmalara neden olabilmesidir . Öte yandan ipek, siz uyurken saçınızın doğal yağlarını korumaya yardımcı olacak , sürtünme miktarını ve gece boyunca maruz kaldığı hasarı azaltacak çok daha pürüzsüz ve yumuşak bir kumaştır.

Saç Spreyini Boşver

Bol miktarda saç spreyi , ılık bir güne çıkmadan önce önemli bir adım gibi görünse de, aslında faydadan çok zarara neden olacaktır. En hafif saç spreyleri bile birikme yaratan ve saç kütikülünün şişmesine ve kabarmasına neden olan kurutucu alkoller içerir . Başka bir deyişle, bu saç ürünü temelde buklenin en iyi arkadaşıdır, bu yüzden kendinize bir iyilik yapın ve uzak durun.

Bitmiş Maskara İle Rötuş Yapın

Düz kalmak için ekstra yardıma ihtiyaç duyan inatçı tutamlar vardır , bir maskara çubuğu iş görür. Sadece temiz maskara veya diş fırçasının ucuna biraz kuru yağ spreyi sıkın ve ekstra tutuş ve pürüzsüzlük için kıvırcık alan üzerinde hafifçe gezdirin.


Bu içeriğe senin tepkin?

eğlendim eğlendim
494
eğlendim
güldüm güldüm
298
güldüm
şaşırdım şaşırdım
180
şaşırdım
beğendim beğendim
54
beğendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir