Çatlak Tırnak Nasıl Onarılır! Adım Adım…


1.Adım Törpüleyin

Tırnağınız ister çatlamış, ister yontulmuş veya tamamen kırılmış olsun, yapmak isteyeceğiniz ilk şey kenarlarını törpülemektir. Tek bir yönde hareket ederek, diğer tırnaklarla eşleşecek şekilde) tırnağı orijinal şekline sokun. Eğer büyük bir kırılma ise, yüzde 90’ını kırpın.

Törpülemenin bu kadar zorunlu olmasının nedeni -çoğu insanın pürüzsüz kenarları sevmesi bir yana- bunun nedeni, bunu yapmanın çatlağın ne kadar uzağa gidebileceğini sınırlamaya yardımcı olmasıdır.

Şimdi, tırnaklarınız oldukça kısaysa, tırnağınızı onarmak için tek yapmanız gereken törpülemek olabilir. Bununla birlikte, uzun badem, oval, stiletto veya tabut biçimli tırnaklarınız varsa ve bir kenarı kırmış y da çatlattıysanız, pürüzlü kenarı (kesmek yerine) törpülemek iyidir.

Çay poşetini çatlamış tırnağınızın üstüne koymadan önce Romah, tırnağınızı alkolle silmek ve tamamen pürüzsüz olması için cilalamak isteyeceğinizi söylüyor. Bu sadece kumaşın değil, cilanın da daha iyi yapışmasına yardımcı olacaktır.

2.Adım Poşet Çay Kesin

Tırnağınızı törpüledikten sonra, tüm çatlağı kaplamak için küçük bir parça çay poşeti kesin (temiz olduğundan ve hiçbir çay partikülünün yapışmadığından emin olun)

Çay Poşetini Çatlağa Şeffaf Bir Alt Kat ile Yapıştırın

Artık tırnağınız parlatılıp mükemmel bir şekilde törpülendiğine göre, tırnağınızı tekrar birleştirme zamanı. Bir kat şeffaf cila uygulayın ve şeffaf cila hala ıslakken çay poşetini tırnağa uygulamak için bir kürdan veya cımbız kullanın. Kuruduktan sonra, bir sonraki adıma geçmeden önce pürüzlü yamaları parlatmayı unutmayın.

Daha uzun süreli bir düzeltme istiyorsanız bunu jel cila ile de yapabilirsiniz. Durum buysa, normal şeffaf oje yerine jel bazlı bir kat tercih edin ve katların jel lambasıyla sertleştirdiğinizden emin olun.

3.Adım Oje

En sevdiğiniz rengi seçin ve buna göre boyayın. Üst katınızı uygulayın, kurumasını bekleyin (veya jel kullandıysanız sertleştirin) ve DIY sabitleme becerileriniz için kendinizi tebrik edin.

Ve küçük bir profesyonel ipucu: Kırık tırnağı tamir ettikten sonra vaktiniz kısıtlıysa veya oje renginiz yanınızda değilse, tırnak çıkartmaları tırnağınızdaki düzensizlikleri kamufle etmenin harika bir yoludur.


Bu içeriğe senin tepkin?

eğlendim eğlendim
220
eğlendim
güldüm güldüm
112
güldüm
şaşırdım şaşırdım
426
şaşırdım
beğendim beğendim
219
beğendim

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir