Yazın Gezilecek Ülkeler


Havaların ısınmasıyla seyahat planları yapılmaya başlandı. Vizesiz seyahat imkanları tatillerde yurt dışına yönelmeyi sağlıyor. Eşsiz güzellikleriyle ilk tercih edilen tatil merkezlerini size fikir vermesi için bir araya getirdik. Herhangi bir sıra olmadan anlatılan ülkelerle tatil rotanızı çizebilirsiniz.

Maldivler

Hint okyanusu’ nda 1190 adadan meydana gelen bir tatil cenneti. Balayı çiftlerinin öncelikli tercihi olan adalar yaz tatili için ideal rotalardan. Burada tatile karar verirseniz gürültülü eğlence mekanları bulamazsınız. Deniz, kum ve güneş üçlüsünün hayat bulduğu baş başa sakin bir tatil isteyenler yönelir.

Brezilya

Güney Afrika’ da vahşi yaşamın korunduğu ormanları, doğal güzellikleri ve hayvanları yakından görmenizi sağlayan safari turlarıyla yaz tatili için farklı bir seçenektir. Su kanalları ve köprüleriyle Recife, Iguazu Şelaleleri ve doğal cennet Parati tatilinizi eşsiz anılarla tamamlamanızı sağlayacak.

İspanya

Sevilla, San Sebastian ve Barselona şehirleriyle en çok turist alan ülkedir. Unesco kültür mirası listesinde olan İbiza Biyolojik çeşitlik ve kültür, Salamanca Eski Şehri, Merida Arkeoloji topluluğu ila Caceras Eski Şehir ülkenin cazibesini artıyor. Yöresel lezzetleri deneyimlemenizi sağlayan Feste de la Merce gibi festivaller tüm yaz sürüyor.

Güney Afrika Cumhuriyeti

Bu ülkede tatil için seçilen şehir Cape Town’ dur. Su sporları, çeşitli zevklere uygun tatil alternatifleri ve sahilleriyle unutulma tatil deneyimi sunar. Sanat, müzik, kış, yaz ve yöresel pek çok festival her zaman eğlenceli vakit geçirmenizi sağlar. Kruger Ulusal Parkı’ ında doğal yaşam gezilerine katılabilir veya Masa Dağı manzarasını görmeye gidebilirsiniz.

Seyşeller

Hint Okyanusu’ nun eşsiz doğa güzelliklerden biri olan Seyşeller tropik ada tatili tercihi için güzel bir seçimdir. Dünyanın en zengin mutfaklarından birine sahip olan Seyşeller’ de değişik pilav türlerinden tropik meyveler farklı lezzetler tecrübe edilebilirsiniz.


Bu içeriğe senin tepkin?

eğlendim eğlendim
179
eğlendim
güldüm güldüm
66
güldüm
şaşırdım şaşırdım
333
şaşırdım
beğendim beğendim
194
beğendim

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir